Uganda Heyeti’nden Yenişehir’e işbirliği çağrısı

Uganda Heyeti’nden Yenişehir’e işbirliği çağrısı
  • 09.11.2016

Uganda’nın Busoka Bölgesi belediye başkanları Yenişehir’i ziyaret etti. İganda Belediye Başkanı David Balaba, Yenişehirli yöneticilere işbirliği çağrısında bulundu.

Konuk heyet, Belediye Meclis Salonu’nda, Belediye Başkan Yardımcısı Zekai Dündar, AK Parti İlçe Başkanı Adnan Kamıl ve daire amirleriyle bir araya geldiler.  2 ay önce Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan’ın Uganda’yı ziyaret ettiğini hatırlatan İganda Belediye Başkanı Balaba, “Yerel seviyede de işbirliğini artırmayı hedefliyoruz” dedi.

İş, ticaret ve yatırım anlamında işbirliğini geliştirmek istediklerini vurgulayan Balaba, Türkiye’nin gelişmiş bir ülke olduğunu anlattı. Ülkesinin tarım potansiyeline dikkat çeken Balaba, “Tecrübe, ticaret sahaları ve yatırımlarınızı ülkemize yönlendirebilirsiniz. Politik ve yerel seviyede ortaklığımızı artırmayı amaçlıyoruz. Ulusal ve uluslararası gelişim bakımından bunlar önemli. Yenişehir Belediyesi bizimle yakın ilişki kurarsa bu bizim için onur verici olur” diye konuştu.

Belediye Başkan Yardımcısı Dündar da, Yenişehir’in tarıma dayalı bir ekonomiye sahip olduğunu belirterek, ilçedeki organize sanayi bölgesinin faaliyetlerini anlattı. (www.yenisehirmemleket.com)site-2

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ