Yenişehir köylerinde altyapıya BUSKİ damgası

Yenişehir köylerinde altyapıya BUSKİ damgası
  • 26.10.2016

Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, AK Parti İlçe Başkanı Adnan Kamıl ve BUSKİ Yenişehir İşletme Şefi Hüseyin Kaygısız ile Çeltikçi ve Marmaracık mahallelerindeki altyapı çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Çelik, mahallelerdeki altyapı çalışmalarının ardından asfaltlama çalışmalarına geçildiğini belirtti.

Çalışmaların BUSKİ tarafından titizlikle yürütüldüğünü ifade eden Başkan Çelik, “Bazı mahallelerde yıllar önce yapılan altyapılar yenileniyor, bazı mahallelerde de onarım ve bakım çalışması yapılıyor. Altyapısı hiç olmayan mahalleler ise içme suyu ve kanalizasyona kavuşturuluyor” dedi.

AK parti İlçe Başkanı Adnan Kamıl da Büyükşehir Yasası’yla birlikte eskiden köy statüsünde olan mahallelerin daha çok hizmet aldığını söyledi. Kamıl, “Eskiden köylere ayrılan paylar çok düşüktü. Örneğin yılda birkaç köye ancak kanalizasyon hizmeti götürülebiliyordu. Artık onarım ve düzenleme çalışmaları artış gösteriyor. BUSKİ  Yenişehir’de 2 yılda toplam 22 köyde yenileme, onarım ve düzenleme çalışması gerçekleştirdi” diye konuştu. (www.yenisehirmemleket.com)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ