Projeler bir bir hayata geçecek

Projeler bir bir hayata geçecek
  • 12.10.2016

Yenişehir’de düzenlenen toplantıda muhtarların sorunları dinlendi. Belediye Meclis Salonu’ndaki toplantıda muhtarlar, mahallelerindeki eksikleri anlattılar.

Toplantıda konuşan Kaymakam Abdullah Çiftçi, Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk ve yetki alanlarının genişlediğini hatırlatarak, “Büyükşehir’e doğru yatırım talepleriyle gitmeliyiz. Bunun için köy ve mahallelerimizi gezip beklentileri yerinde de göreceğiz” dedi. Tarım ve hayvancılık potansiyeli göz önüne alınınca ilçenin hak ettiği yerde bulunmadığının görüldüğünü anlatan Çiftçi, “İlçeli yöneticilere, siyasi parti temsilcilerine ve sivil toplum kuruluşlarına çok iş düşüyor. Herkes fikrini yapıcı bir biçimde ortaya koymalı. Çünkü bu fikirler ufuk açıcı, yön verici olabilir. Herkesi kucaklayıcı biçimde hareket edeceğiz. Kapımız, gönlümüz hepinize açık, çünkü bir aileyiz” diye konuştu.

Belediye Başkanı Süleyman Çelik de yerel seçimin ardından yürürlüğe giren Büyükşehir Yasası’nın belirli bir süre sonra tam olarak işlerlik kazandığını söyledi. Çelik, “Yeni yasayla birlikte koordinasyonu sağlamak zaman aldı. Planladığımız tüm projeleri hayata geçireceğiz. Ankara’da ve Büyükşehir Belediyesi’ndeki girişimlerimizle bundan böyle daha çok yol alacağız. Çünkü artık yeni bir süreç başladı” dedi. Altyapısı tamamlanan köylerde yol çalışmalarına geçildiğini vurgulayan Çelik sözlerini şöyle tamamladı: “Yeni parke taşlar geldi ve altyapısı tamamlanan yol ve caddelere döşeme çalışmaları önümüzdeki günlerde başlayacak.”

AK Parti İlçe Başkanı Adnan Kamıl ise, planlanan çalışmaların önümüzdeki dönemde hayata geçirileceğini belirtti. Kamıl şunları söyledi: “Örneğin yeni Emniyet Müdürlüğü binasının yapımı ile ilgili olarak Ankara’da Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok ve İçişleri Bakan Yardımcısı Sebahattin Öztürk ile görüştük. Önümüzdeki yıl Emniyet Müdürlüğü binasının yapımına başlanacağını söylediler. Biraz önce Bursa Milletvekilimiz M. Müfit Aydın telefon ederek yeni Emniyet Müdürlüğü binasının ihale projesinin tamamlandığını aktardı. Belediye Başkanımızla bu ve diğer projeleri takip etmeyi sürdüreceğiz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ