Yenişehir Cihadiye’de doğalgaz sevinci

Yenişehir Cihadiye’de doğalgaz sevinci
  • 03.10.2016

Yenişehir Cihadiye Mahallesi’nde doğalgaz kullanımını sağlayacak olan çalışmalar düzenlenen törenle başlatıldı.

Törende konuşan AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, ilçeye 1 kilometre uzaklıktaki Cihadiye’nin Büyükşehir Yasası öncesi köy statüsünde olduğunu belirterek, “Başka mahallelerimiz de doğalgaza kavuşacaklar” dedi. Doğalgazın güzel ve temiz bir hizmet olduğunu dile getiren Şahin, “Bu hizmeti her mahalleye kazandırmak lazım. 3-4 yıllık periyotta Yenişehir’in diğer köylerinde de doğalgaza geçilebilir” dedi.

Kaymakam Abdullah Çiftçi de, “Bu ölçekli bir ilçede doğalgaz kullanıldığını öğrenince çok şaşırmıştım. Doğalgaz kullanılabileceğini beklemiyordum. Bu hizmet gelinceye kadar yollar kazılacak, sıkıntılar olacak. Artık köyler de doğalgazla tanışıyor. Önemli bir hizmet, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Belediye Başkanı Süleyman Çelik de Cihadiye’nin doğalgaza kavuşmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Çelik, “İlçenin merkez mahallesi Yenigün’de ne varsa, Cihadiye’de de o olacak, merkez mahalle Çayır’da ne varsa Yolören’de de o olmalıdır. Geçmişte köy, şimdi mahalle olan Cihadiye’de doğalgaza kavuşuyor” dedi.

İNGAZ Genel Müdürü Faruk Coşkun ise konuşmasında çalışmayla ilgili şu bilgileri verdi: “Sokaklara toplam 3 kilometre uzunluğunda bir doğalgaz hattı döşeyeceğiz. Cihadiye’de 164 hane var ve 680 nüfus yaşıyor. Hat döşeme çalışmaları 1 ayda tamamlanır ve kasım ayının ortalarında sokaklarda asfaltlama çalışmasına geçilir.”

Cihadiye Muhtarı Necmettin Ayaz ise Cihadiye sakinlerinin doğalgaza kavuşmaktan ötürü çok mutlu ve sevinçli olduklarını anlattı.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ