Kaymakam Çiftçi: Öğretmenlerimizin emrindeyiz

Kaymakam Çiftçi: Öğretmenlerimizin emrindeyiz
  • 28.09.2016

Şanlıurfa Kaymakamlığı görevinden Yenişehir’e atanan Abdullah Çiftçi görevine başladı. İlçede düzenlenen İlköğretim Haftası Programına katılan Çiftçi, “Suriye sınarından, Suruç’tan geliyorum. Yaşadığımız coğrafya çok zor bir coğrafya. Bu yüzden çok çalışmak ve güçlü olmak zorundayız” dedi.

Aydoğdubey İlkokulu bahçesindeki törende öğretmenlere seslenen Çiftçi, “Sizlerin emrindeyiz. Eğitimi yönlendirme noktasında emir veren değil, emir alan olacağız. Beraberce ilçemizi ve ülkemizi güçlü kılmak için gayret sarf edeceğiz” diye konuştu.

Bu amaçlar için toplumun her bireyine önemli görevler düştüğünü vurgulayan Çiftçi, sözlerini şöyle tamamladı: “Eğitimin ne kadar önemli olduğunu yaşadığımız olaylarla görüyoruz. Milli değerlerine, vatanına, milletine bağlı milli nesil yetiştirmek zorundayız.”

Belediye Başkanı Süleyman Çelik de, eğitimin aileden başladığını belirterek şunları kaydetti: “Minik yavrularımız okullarda aldığı eğitimle donanacaklar ve vatanına, miletine, bayrağına ve ülkesine sanhip çıkacak doktar, mühendis, eğitimci işadamı olacaklar. Yeni eğitim öğretim döneminin hayırlara getirmesini diliyorum.”

Törenin sonunda konuklara öğrenciler tarafından çiçek takdim edildi. Kaymakam Çiftçi, öğrencilere okul bahçesine kurulan tahtada ilk derste öğretmenlik yaptı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ