Tarlalar arsa vasfı kazandı

Tarlalar arsa vasfı kazandı
  • 02.09.2016

Yenişehir Derviş Eroğlu Bulvarı ile İ. Hakkı Bey Bulvarı’na yakın bölgelerde imar uygulaması yapıldı. belediye İmar Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği çalışmayla tarlalar arsa vasfı kazandı. Toplam 190 parselde yapılaşmanın önü açılırken, hazırlanan yeni tapular arsa sahiplerine dağıtılmaya başlandı.

Uygulamanın birçok yönden yararlı olacağını belirten Belediye Başkanı Süleyman Çelik, öncelikle iki bulvarda yapılaşmanın etkisiyle yeni cazibe bölgelerinin oluşacağını söyledi. Böylece bulvarların daha çok kullanılacağını anlatan Çelik, “Derviş Eroğlu Bulvarı’nı Bursa Yolu’na, İ. Hakkı Bey Bulvarı’nı ise Bilecik Yolu’na bağlayacağız. Bu sayede ilçe merkezindeki trafik yoğunluğunu azaltmış olacağız” dedi.

Başkan Çelik bu arada imar uygulaması sırasında arsa sahiplerinin kendi parsellerinden terkler yaptığını kaydetti. Bu terklerden ortaya çıkan arsalardan birisine ilkokul binasının inşa edilmesinin planlandığını vurgulayan Çelik, “7 bin 600 metrekarelik bu alanın tapusunu da çıkarttık. Kurtuluş Mahallesi’ndeki İ. Hakkı Bey Bulvarı’nın kuzeyindeki bu arsaya ilkokul binası inşa edilmesiyle bölgede önemli bir ihtiyaç giderilmiş olacak” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ