Başarılı öğrencilere onur belgesi

Başarılı öğrencilere onur belgesi
  • 06.04.2016

U.Ü’ye bağlı Yenişehir İbrahim Orhan Meslek Yüksekokulu’nun başarılı öğrencilerine onur ve yüksekonur belgeleri törenle verildi. Törende konuşan U.Ü Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, üniversitenin Bursa’ya katkılarını artırmak için çalışmalar yaptıklarını vurguladı. Ulcay, Ulcay, Uludağ Üniversitesi’nin 25 yılını planladığını ve bunu iki hafta sonra kamuoyuna açıklayacaklarını söyledi. Planı açıkladıktan sonra eleştirileri ve görüşleri de alacaklarını belirten Rektör Ulcay, dünyadaki, Türkiye’deki ve Bursa’daki değişimi göz önüne alarak yapılacak bu gelişim sürecinde herkesin katkı koymasını istediklerini bildirdi.

Meslek yüksekokullarının ülkenin kalkınmasındaki önemine dikkat çeken Rektör Ulcay, YÖK’te yapılan toplantılarda MYO’ların beklenen verimliliğe ulaşamadığının saptandığını, 294 MYO’da bu kapsamda revizyonlar düşünüldüğünü kaydetti. Bu verim düşüklüğünde, MYO’ları besleyen ortaöğretim kurumlarının da payı olduğunu ifade eden Ulcay, önlisans programlarında kendilerinin de bazı farklı uygulamalar başlatacaklarını bildirdi. Ulcay, Uludağ Üniversitesi bünyesindeki 15 MYO’da tematik uygulamaya geçeceklerini ve okulların her birinin belli bir alanda yoğunlaşacağını, bazı programların kapanabileceğini, bazılarının da başka ilçelere taşınacağını söyledi. Ulcay, “Biz bu tematik uygulamayı yapmadığımız takdirde YÖK kapatacak” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Salih Şahin de Belediye Başkanı Recep Altepe’nin selamlarını getirdiğini belirterek, “Başkanımızın öğrencilere başarı dileklerini iletiyorum” dedi.

25 YILLIK PLAN AÇIKLANACAK

Yenişehir İbrahim Orhan MYO Müdürü Dr. Serhat Ayas da meslek yüksekokulunun kuruluşundan bugüne büyük gelişim kaydettiğini ve artık kabına sığmaz hale geldiğini söyledi. Ayas, Mahatma Gandi’nin “Dünyada görmek istediğiniz değişimin kendisi olunuz” sözünü hatırlatarak değişimin önemine vurgu yaptı. Konuşmaların ardından öğrencilerden oluşan müzik grubu mini bir konser verdi. Daha sonra, Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Büyükşehir Belediye Başkanı adına Salih Şahin, Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Tevfik Yücedoğru, Prof. Dr. Eray Alper ve Prof. Dr. Mehmet Yüce, 237 öğrenciye başarı belgelerini ve hediyelerini verdi. Törenin ardından Uludağ Üniversitesi Senatosu ve Yönetim Kurulu MYO’da toplandı. Toplantı sonrasında ise Yenişehir’de savunma sanayiine yönelik stratejik parçaların üretildiği Makine Freze Kalıp (MFK) tesislerinde ve İbrahim Orhan Çiftliği’nde incelemelerde bulunuldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ