$ DOLAR → Alış: 32,88 / Satış: 33,02
€ EURO → Alış: 35,78 / Satış: 35,93

SON DAKİKA: Yenişehir Kitap Fuarı’nın süresi 2 gün uzatıldı

SON DAKİKA: Yenişehir Kitap Fuarı’nın süresi 2 gün uzatıldı
  • 15.12.2022

YENİŞEHİR’DE KİTAP FUARINA

GÖRÜLMEMİŞ İLGİ

Yenişehir Belediyesi 4’üncü Kitap Fuarı, kitapseverlerden gelen yoğun talep üzerine 2 gün daha uzatıldı. Fuar, cumartesi ve pazar günleri de ziyaretçilerini ağırlayacak.

YOĞUN KATILIM

Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kültür Merkezi’ndeki Yenişehir Belediyesi 4’üncü Kitap Fuarı Kaymakam Rahmi Köse, Garnizon Komutanı Albay Kadri Bahtiyar, Belediye Başkanı Davut Aydın, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yunus Bulut, Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz, Kütüphane Müdürü Esra Akçer, okul müdürleri, öğretmenler, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle kitapseverler katıldı.

“TALEBİN ARTMASINDAN

MEMNUNİYET DUYUYORUZ”

Kaymakam Rahmi Köse, yazdıkları kitaplarla fuarda yer alan yazarlarla fuara katılan kitapseverlere teşekkür etti. Kaymakam Köse, “Kitaba olan ilginin her geçen gün giderek artmasından memnuniyet duyuyoruz. Okumaya yönelik talebin katlanarak artmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

“HER KESİMDEN İLGİ GÖRÜYOR”

Bu yıl 4’üncüsünü düzenledikleri kitap fuarının toplumun her kesiminden ilgi gördüğünü söyleyen Belediye Başkanı Davut Aydın ise “İlçeden ve ilçe dışından gelen yazarlarımızı fuarımızda ağırladık. Katılım çok yoğundu. Bugün fuarın 4’üncü günü. Bugüne kadar çok güzel bir etkinlik oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“FUAR HAFTA SONU DA AÇIK”

Başkan Aydın şunları kaydetti: “Toplumumuzdaki kitaba olan ilginin yoğunluğu bizleri çok mutlu etti. Geleceğe yönelik umutlarımızı artırdı. 12-16 Aralık tarihlerindeki fuarımızı 2 gün daha uzatma kararı aldık. Fuarımız cuma günü sona ermeyecek. Cumartesi ve pazar günleri de fuarımız ziyaretçilerini ağırlayacak. Her evde kitap okunmalı, çocuklarımız kitaplar arasında büyümeli” diye konuştu.

“HER BÜTÇEYE UYGUN KİTAP VAR”

Kitap Fuarına “Yenişehir Notları” adlı kitabıyla katılan Gazeteci Yazar Gürhan Adana da organizasyona gösterilen ilgiye dikkat çekti. Kitaba karşı ilginin son yıllarda giderek arttığına işaret eden Adana, söz konusu ilginin kitap fuarına da yansıdığını belirtti. Artan kitap fiyatlarına rağmen herkesin bütçesine göre kitap aldığını ve fuarın yapıldığı Kültür Merkezi’nden mutlu ayrıldığını anlatan Adana, organizasyonda emeği geçen Başta Belediye Başkanı Davut Aydın olmak üzere herkese teşekkür etti.

“ZİYARETÇİ SAYISI 8 BİNİ GEÇTİ”

Genç Dağıtım Sahibi Osman Kalfa da fuara ilk 4 gününde 8 binin üzerinde ziyaretçi geldiğini vurguladı. “Cumartesi ve pazar günleri de buradayız” diyen Kalfa, bu kararı alan Belediye Başkanı Davut Aydın’a teşekkür etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ