AŞURE KAZANLARI BİRLİK VE BERABERLİK İÇİN KAYNADI

AŞURE KAZANLARI BİRLİK VE BERABERLİK İÇİN KAYNADI
  • 08.10.2018

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Şehreküstü Camii önünde vatandaşlara aşure dağıttı ve Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal hizmetlerle de Bursalıların hayatını daha da güzelleştirdiğini söyledi.

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından Şehreküstü Camii önünde gerçekleştirilen aşure ikramına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bol bol sohbet ettiği vatandaşlara aşure ikram etti. Başkan Aktaş’a aşure dağıtımında, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman da eşlik etti.

Başkan Aktaş, aşure kazanlarının birlik ve beraberlik için kaynadığını söyleyerek, “Bugün itibariyle aşure ayımızı noktalıyoruz. Bizim geleneğimizde ve kültürümüzde aşure günleri büyük önem taşıyor. Bugün de Bursa’nın sembol camilerinden olan Şehreküstü Camii önünde, çarşıya gelen ve giden vatandaşlarımıza aşure sunmak istedik. Toplamda yaklaşık 50 bin kişilik aşure hazırladık. Aşure ayında Uludağ Üniversitesi’nin de aralarında olduğu, yaklaşık 15 – 16 farklı noktada aşure dağıtımı yapıldı” diye konuştu.

Bursa’da 17 ilçede 1058 mahallede çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi’nin, sosyal ve kültürel faaliyetlere önem verdiğini söyleyen Başkan Aktaş, “Büyükşehir Belediyesi olarak sosyal hizmetlerle de Bursalıların hayatını güzelleştirmeye çalışıyoruz. Bursa, birbirinden farklı tatları ve kültürleri barındırıyor. Biz de aşure gibi tatlı olmaya devam edelim” diyerek, birlik ve beraberliğin en güzel örneğinin Bursa’da yaşandığını sözlerine ekledi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ