12 EYLÜL UTANCININ 38. YILDÖNÜMÜ

12 EYLÜL UTANCININ 38. YILDÖNÜMÜ
  • 12.09.2018

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Yenişehir Şube Başkanı Tayfun Sırman 12 Eylül 1980 Askeri Darbesi’nin yıldönümünde bir basın bildirisi yayınladı. “ABD ve uluslararası güçlerin tezgâhladığı bu darbenin gerçek niyeti bugün daha net anlaşılmaktadır.” denilen bildiride, darbenin görünürde Atatürkçülük adına yapılmış gibi sunulduğu ancak asıl amacın ‘Türkiye Cumhuriyeti’ni bağımsızlık çizgisinden uzaklaştırmak’ olduğu vurgulandı.

ADD’nin yayınladığı bildiri şöyle

Mustafa Kemal Atatürk’ün bedenen aramızdan ayrılışından ve özellikle de çok partili siyasi yaşama geçişten sonra ülkemiz, uluslararası kimi güçlerin organizasyonlarıyla karşı karşıya kalmıştır. Yerli işbirlikçilerin eliyle tezgâhlanan oyunların başında 12 Eylül Askeri Darbesi gelmektedir.

12 Eylül Askeri Darbesi, görünürde “Atatürkçülük” adına yapılmış gibi sunulsa da asıl amaç Türkiye Cumhuriyeti’ni bağımsızlık çizgisinden uzaklaştırmak ve rotasını değiştirmekti. Başta Kurucu Genel Başkanımız ve Demokrasi Şehidimiz Prof.Dr. Muammer AKSOY olmak üzere aydınlarımız türlü işkence ve zulme maruz kalmıştır. Henüz reşit olmayan gencecik çocuklar için hukuk linç edilerek idam sehpaları kurulmuştur. Bu süreçte din istismarı had safhaya çıkmış ve dini sömüren kadrolar devlete egemen olmuştur. 12 Eylül 1980 Askeri Darbesi, uygulamalarıyla cumhuriyet kazanımlarından, hukukun üstünlüğünden, demokrasi ve özgürlüklerden intikam alan bir siyasi sürecin başlangıcıdır.

Aradan geçen 38 yıllık zaman ve gelinen nokta, ABD ve uluslararası güçlerin tezgâhladığı bu darbenin gerçek niyeti bugün daha net anlaşılmaktadır. Niyet; dönüştürülmüş, başkalaştırılmış, yüzünü medeniyetten ve bilimden Orta Doğu bataklığına çevirmiş bir Türkiye yaratmaktı. Üzülerek ifade etmeliyiz ki bu amaca büyük ölçüde ulaşıldı.

Atatürkçü Düşünce Derneği, kökleri ve felsefesi Milli Mücadeleye, Milli Kongrelere, Ulusal Direniş ve Uyanışa dayanan bir Büyük Demokratik Kitle Örgütüdür. Sonuna kadar demokrasiye, özgürlüklere, çoğulcu siyasi yaşama sahip çıkmaya devam edecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ