TÜRK EĞİTİM SEN: YETKİLİLERİ SORUMLULUK ALMAYA DAVET EDİYORUZ

        TÜRK EĞİTİM SEN: YETKİLİLERİ SORUMLULUK ALMAYA DAVET EDİYORUZ
  • 11.04.2018

Türk Eğitim Sen Yenişehir Temsilcisi Selahattin Gürses, yaptığı açıklamada son günlerde öğretmenlerin veli şiddetine maruz kaldığına dikkat çekti. Gürses’in basın açıklaması şöyle:

“Dün Adana’da, bugün Bursa’da, öğretmenlerimiz veli şiddetine maruz kalmıştır. Bugün Bursa Nilüfer Hasanağa Şehit Piyade Er Kadir Çavuşoğlu İlkokulu Müdiresi Tülay Taş ve yardımcısı Sinan Delibaş ile tartışan polis memuru veli, silahla Okul Müdiresi  Tülay Taş ve Müdür Yardımcısı Sinan Delibaş’a ateş ederek yaralamıştır. Aslında sıkılan bu kurşun ülkemizin geleceğine sıkılan bir kurşundur.

Giderek artış gösteren, bazısı ağır yaralama bazısı da cinayetle neticelenen bu saldırılar karşısında öğretmenlerimiz kendilerini savunmasız hissetmekte, yetkililerden caydırıcı tedbirler, mesleğin itibarını artıracak politikalar beklemektedir.

Bu saldırılar geleceğimizi karartmakta, eğitim camiasını tedirgin etmekte, birçok mağduriyete neden olmaktadır. Eğitimcilere yönelik her saldırı, aklımızı körleştirmekte, ruhumuzu karartmakta, benliğimizi esir almakta, irfanımızı yok etmektedir. Bu sebeple, cehalete dayanan şiddeti veya şiddete dayanan cehaleti bir an evvel ortadan kaldırmalıyız.

Öğretmenlerimizi hedef alan bütün saldırılar sona erdirilinceye, kanlı, karanlık bu şuursuzluk son buluncaya kadar, herkesi sorumluluk almaya davet ediyoruz. Biz bilginin gücünün, cehalet cürmüyle sindirilmesine müsaade etmeyeceğiz. Ruhumuzu besleyen, benliğimizi geliştiren, geleceğimizi aydınlatan, milletçe varlığımızın dayanağı olan eğitimin şiddetin esiri olmasına hep birlikte karşı durmalıyız

Öğretmenlerimizden öğrencilerimize, yöneticilerimizden velilerimize kadar bütün eğitim camiasını, millet temelinde geniş bir aile gibi düşünüyoruz. Bizim nazarımızda her üyesiyle saygıya değer bu ailenin hangi ferdine olursa olsun, yapılan saldırıyı kayıtsız şartsız kınıyor, te’lin ediyoruz.

Son dönemlerde öğretmenlerin emeğini yok sayan, itibarını örseleyen, eğitimdeki etki alanını daraltan, eğitimin aktörünü neredeyse bir figürana dönüştüren, bu mesleği her türlü haksızlığa ve saldırıya açık hâle getiren anlayış, bugün geldiğimiz noktanın sebebidir.

Yenişehir Türk Eğitim Sen  olarak, saldırılar sonucu  geçmişten bugüne hayatını kaybeden bütün öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, saldırıya uğrayan bütün eğitim çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor; şiddete başvuranları kınıyor, yetkilileri gereken tedbirleri ivedilikle almaya ve kamuoyunu daha duyarlı davranmaya çağırıyoruz. Çünkü saldırıya uğrayan, öldürülen bizim geleceğimizdir.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ