DSÖ TOPLANTISI GELECEK YIL BURSA’DA YAPILACAK

DSÖ TOPLANTISI GELECEK YIL BURSA’DA YAPILACAK
  • 27.09.2017

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ve Sağlıklı Kentler Birliği’nin üyesi olduğu Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Sağlıklı Şehirler Ağının Ulusal Koordinatörler toplantısına gelecek yıl Nisan ayında Bursa ev sahipliği yapacak.

DSÖ TOPLANTISI (4)18-20 Eylül 2017 tarihlerinde Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da toplanan ve DSÖ yetkilileri ile ulusal ağ koordinatörlerinin ve belediyelerin politik temsilcilerinin katıldığı toplantıda gelecek yıl bu buluşmanın Bursa’da yapılmasına karar verildi. Bursa adına toplantıya katılan Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Abdülkadir Karlık ile Sağlıklı Kentler Birliği Müdürü Murat Ar Avrupa ülkelerinden ulusal koordinatörler ile politik temsilcilerin katıldığı ve DSÖ’nün yapacağı çalışmalara yön veren bu önemli toplantıya ev sahipliği yapacağımızdan dolayı mutlu olduklarını belirttiler.

Kent sağlığı ile ilgili konularda çalışmalar yapan ve küresel bir hareket olan sağlıklı şehirler projesi günümüzde Avrupa’da 100, dünyada 1000’in üzerinde şehrin ve belediyenin içinde bulunduğu bir yerel yönetimler ağı. Her geçen yıl büyüyen bu ağın ülkemizde çalışmalarını Başkanlığını Recep Altepe’nin yaptığı 67 üyesi bulunan Sağlıklı Kentler Birliği yürütmektedir. Ülkemizde geniş bir coğrafyada yaptığı eğitim, danışmanlık, konferans ve seminerler ile Avrupa’daki ağlar içinde aktif ve güçlü konumda bulunan Sağlıklı Kentler Birliği şehirlere sağlıklı dokunuş sloganı sağlıklı yaşam ve çevre konularında belediyeleri bilgilendirerek sağlık konularını karar vericilerin gündeminde tutmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ