Eğitim altyapısına takviye

Eğitim altyapısına takviye
  • 31.07.2017

z (1)Yenişehir Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin kullanımına verilmek üzere yeni bir okul binasının yapımına başlandı. Okul inşaatında Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz ve AK Parti İlçe Başkanı Adnan Kamıl ile birlikte inceleme yapan Belediye Başkanı Süleyman Çelik, binanın 2018-2019 eğitim öğretim dönemine yetiştirileceğini belirtti.

Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 1990-1991 eğitim öğretim döneminde ilçede faaliyete geçtiğini anlatan Başkan Çelik, “Okul, kendine ait binası olmaması nedeniyle bugüne kadar başka okullarda geçici olarak faaliyetini sürdürdü. Şimdi, yaptığımız girişimlerden olumlu sonuç aldık ve bu lisemiz için bina inşaatına başlandı” dedi.

Yenigün Mahallesi’nde yapımına başlanan yeni okul binasının zemin katla birlikte 4 katlı olacağını söyleyen Çelik, bina içinde atölye, konferans salonu, çok amaçlı salonu ve laboratuarların yer alacağını kaydetti.

Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz da, “Okulda sağlık hizmetleri alanı kapsamında sağlık bakım teknisyenliği ve hemşire ve ebe yardımcılığı dallarında toplam 320 öğrenci eğitim görüyor. Projenin tamamlanmasıyla ilçemizin eğitim alanındaki önemli bir eksiği kapatılmış olacak” dedi. (www.yenisehirmemleket.com)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ