Yolören’de yağmur ve şükür duası

Yolören’de yağmur ve şükür duası
  • 22.04.2017

Son 1 aydır görülen yağmur yağışı, çiftçinin endişelerini büyük ölçüde giderdi. Yağmurların, mayıs ayı boyunca da mevsim normallerinde gerçekleşmesini bekleyen çiftçiler, Yenişehir Yolören Mahallesi’ndeki Şükür ve Yağmur Duası’nda bir araya geldiler.

Ziraat Odası Başkanı ve Yolören Mahallesi Muhtarı Sadi Aktaş, 1 ay önce yağmur yağışlarının başlamasıyla endişelerden kurtulduklarını anlattı.  Yağışlar sayesinde sulama maliyetlerinin azalmasının yanı sıra ürünlerde verim ve rekolte artışı beklediklerini ifade eden Aktaş, şunları kaydetti:  “Sezonun ilk ürünü buğdaydı. Öncelikle buğdayda rekolte artışı bekliyoruz. Sonra ekilen ürün bezelyeydi. Martın ilk haftası ekilen bezelyeleri haziran başında hasat edeceğiz. Bezelyelerin bugüne kadarki gelişimleri çok güzel. Bezelyelerin ardından fasulye, ayçiçeği ve lahanalar dikildi.  Mayısın ilk haftası tarlalarda biber ve domates fidelerinin dikimine başlanacak.”

Kaymakam Suat Seyitoğlu, Belediye Başkanı Süleyman Çelik, AK Parti İlçe Başkanı Adnan Kamıl, CHP İlçe Başkanı Necdet Sert, MHP İlçe Başkanı Önder Köse, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Yenişehir Şube Başkanı Tayfun sırman ve 5 bine yakın davetlinin katıldığı etkinlikte, konuklara etli pilav, helva ve ayran ikram edildi. (www.yenisehirmemleket.com)SİTE 3SİTE (2)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ