$ DOLAR → Alış: 32,88 / Satış: 33,02
€ EURO → Alış: 35,78 / Satış: 35,93

ADD Yenişehir Şube Başkanı Sırman: ‘Bu ihaneti lanetliyoruz’

ADD Yenişehir Şube Başkanı Sırman: ‘Bu ihaneti  lanetliyoruz’
  • 04.02.2022

Samsun’da Onur Anıtı’na düzenlenen çirkin saldırıya bir tepki de Yenişehir’den geldi. Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Yenişehir Şube Başkanı Tayfun Sırman yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesine, Atatürk ilke ve devrimlerine, özellikle demokrasinin olmazsa olmazı laikliğe ve Atatürk’ün manevi kişiliğine yönelik saldırıların giderek arttığını üzüntüyle görüyor, kaygıyla izliyoruz. Bu saldırıların beyinleri yıkanmış kiralık faillerinin, “Keşke Yunan kazansaydı” diyecek kadar vatan ve millet bilincinden yoksun meczupları, alternatif tarih yazıcılığına soyunmuş sözde akademisyenleri, 21. yüzyılda saltanat ve hilafet özlemiyle yanıp tutuşan üniter ulus devlet karşıtı tarih cahillerini baş tacı eden kimi bildik çevrelerden cesaret buldukları ortadadır.

Öte yandan; Mobese kameraları İle her yer ve herkes izlenirken, şehrin ortasındaki Atatürk Anıtı’na kamyonetle yanaşılıp, dakikalarca halatlar bağlanmak ve araçla çekilmek suretiyle gerçekleştirilmeye çalışılan bu saldırının nasıl olup önlenemediği (!) de ayrıca açıklanmaya muhtaçtır.

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ; bütün bu alçak saldırıları olduğu gibi, Ulusal Kurtuluş Savaşımızın simge şehri, Atatürk’ün kutlu yolculuğunun İLK ADIMI, Gençlik ve Spor Bayramı ile onurlanmış SAMSUN’UMUZ’un ONUR ANITI’na kasteden bu son İHANETİ de lanetlemekte, süreci sonuna kadar izlemeyi görevi saydığını kamuoyu ile paylaşmaktadır.

Cümle hainler ve cesaretlendikleri iklimi yaratan aymazlar bilsinler, BİZ BURADAYIZ!

Kuvayı Milliye şehitlerimizden emanet bu Aziz Vatan’da,

“Gökte yıldız, denizde kum tükenir

Mustafa Kemal’ler tükenmez”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ