YENİŞEHİR’İN KURTULUŞUNUN 96. YILI

YENİŞEHİR’İN KURTULUŞUNUN 96. YILI
  • 07.09.2018

Yenişehir’in Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 96. Yıldönümü kutlandı. Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu’nun ilçeli yöneticilerin tebriklerini kabulünden sonra işgalden kurtuluş temsili olarak canlandırıldı.

Ardından ilçenin kurtuluşunu gerçekleştiren askerler tarafından Türk bayrağı Belediye Başkanı Süleyman Çelik’e teslim edildi. Başkan Çelik, belediye balkonundan geleneksel konuşmasını yaptı. Çelik şunları söyledi: “İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıldönümünde uğruna nice şehitler verilen al bayrağımızı büyük bir onur ve şerefle teslim alıyorum. Şehitlerimizin kanıyla ala bürünmüş bu topraklar üzerinde yaşayan farklı din, dil, ırk ve kültürden milyonlarca insanı kucaklayan ve tek çatı altında birleştiren aynı zamanda sahiplenildiği toplum üzerinde en çok saygı gösterilen dünyanın en değerli sembollerinden biri Türk bayrağıdır. Yüzyıllardır pek çok farklı kültürü kardeşçe, bir arada yaşatmayı başaran bu medeniyeti, bizleri parçalamak suretiyle birbirimizden ayırmak isteyenler tıpkı dedelerinin defalarca hezimete uğradığı gibi bugün de başarılı olamayacaklar ve tekrar yenilgiye uğrayacaklardır. Çünkü bizi onlardan ayıran iman, inanç, birlik ve beraberlik duygusudur. Emperyalist güçler, tıpkı 15 Temmuz’da olduğu gibi çeşitli argümanlarla saldırılarına devam etmektedir. Ama bizler yılmayacağız, her zaman bir ve beraber olarak tüm sıkıntıları çok çalışarak birlikte aşacağız. Cumhuriyetimizin kurucusu gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile milletimiz var olduğu günden bu yana bu kutlu yolda canını veren tüm şehitlerimize rahmet diliyor, gazilerimizi minnetle anıyorum.”

Başkan Çelik’in konuşmasının ardından Belediye Meydanı’nda Yenişehir Belediyesi Halk Oyunları Ekibi ile Mehter Takımının gösterileri izlendi. Gösterilerden sonra Kıblepınar ve Selimiye mahallelerine gidilerek buralardaki şehitlikler ziyaret edildi.

Törenlere Kaymakam Seyitoğlu, Başkan Çelik, Garnizon Komutanı Albay Hakan Cirit, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ