OSMANGAZİ LİSESİ’NE YENİ OKUL BİNASI

OSMANGAZİ LİSESİ’NE YENİ OKUL BİNASI
  • 22.08.2018

Yenişehir’de  Şişecam Grubu tarafından inşa ettirilecek 16 derslikli teknik lise binasının yapımına bayramdan sonra başlanıyor. Yeni lise binası 2019-2020 eğitim öğretim döneminde hizmete girecek.

Belediye Başkanı Süleyman Çelik, Yenimahalle’deki Hazine’ye ait 20 bin 500 metrekarelik arazi üzerine inşa edilecek okul binasına Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin taşınacağını söyledi. Belediye olarak ilçe merkezindeki Atatürk Anıtı’nın yanındaki 15 bin metrekarelik bölgede kent meydanı kurmayı planladıklarını belirten Çelik, “Bu bölgenin içinde Yenişehir Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de bulunuyor. Kent Meydanı yapımı için bu okulumuzun buradan taşınması gerekiyor. Şişecam Grubunun, Yenimahalle’de inşa ettireceği binaya Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taşınacak” dedi.

Bu çalışmayla, yapmayı planladıkları Kent Meydanı için yer açılırken, Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki eğitim öğretim kalitesinin de artacağına işaret eden Çelik sözlerini şöyle sürdürdü: “Osmangazi Lisesi’nin halen kullanmakta olduğu okul binasının yerine fiziki kapasitesi çok daha yüksek modern bir okul binası yapılacak. Şu an okulda elektrik, elektronik ve tarım laboratuarları bulunuyor. Yeni okul binasında sivil havacılık hizmetleri, mobilya ve iç tasarım bölümlerinin de faaliyete geçirilmesi planlanıyor.”

Yeni okul binasının yapım ihalesini kazanan müteahhit firmanın ilçeye gelerek ön hazırlıklarını yapmaya başladığını ifade eden Çelik, “Önümüzdeki günlerde şantiye kurma çalışmaları tamamlanıp bayramın sonra ilk kazma vurulacak. 1 yıl içinde tamamlanacak okul binasına Osmangazi Lisesi taşınacak. Bu konuya gerekli duyarlılığı göstererek okul yapımını üstlenen Şişecam Grubu yetkililerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ