VALİ KÜÇÜK’TEN YENİŞEHİR’E ZİYARET

VALİ KÜÇÜK’TEN YENİŞEHİR’E ZİYARET
  • 19.06.2018

Yenişehir’i ziyaret eden Vali İzzettin Küçük, Kaymakam Suat Seyitoğlu ve Belediye Başkanı Süleyman Çelik’le görüştü. İlçedeki çalışmalarla ilgili bilgi alan Vali Küçük, “Yenişehir ülkemizin sayılı yaşanacak ilçelerinden biri” dedi.

Kaymakam Seyitoğlu ile görüştükten sonra belediyeye geçen Vali Küçük, burada Belediye Başkanı Süleyman Çelik’ten çalışmalarla ilgili ayrıntılı bilgiler aldı.

Yenişehir’in, tüm yolların kavşak noktalarının kesiştiği bir ilçe olduğunu belirten Küçük, “Yenişehir muhteşem bir şehir. Yüksek Hızlı Tren Projesi buradan geçiyor. Bursa’nın büyük projeleri burada. Oto test merkezi, kamu yatırımları muazzam. Hükümet Konağı’nın yapımı başlayacak, hastane bitiyor. Tarım potansiyelinin değerlendirilmesi için kooperatifler kuracağız” diye konuştu.

İlçedeki tarihi eserlerin de onarılması konusunda gerekenin yapılacağını anlatan Vali Küçük, tarihi Kumluk Camii ile Çarşı Hamamı’nın onarımının Valilik tarafından gerçekleştireceğini söyledi. Vali Küçük, Sinanpaşa Külliyesi’nin ise ilçe belediyesi devredileceğini ifade etti.

Türkiye’deki sayısı az yaşanacak şehirlerden birisinin Yenişehir olduğunu vurgulayan Küçük, ilçenin istikbalinin parlak olduğunu dile getirdi. Vali Küçük, “Yenişehir tarımı ve tabiatıyla muhteşem. Şirin, güzel, tatlı bir ilçe. İnsanların mutlu olduğu bir şehir burası. Bugünü güzel yarını daha güzel olacak” dedi.

Vali Küçük, gezisinin sonunda vatandaşlarla görüşerek bir süre sohbet eden Vali Küçük, onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ