“3 MİLYON BURSALIYIZ”

“3 MİLYON BURSALIYIZ”
  • 25.01.2018

 

Bursa Kent Konseyi, 2018 yılının ilk yürütme kurulu toplantısını Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni’nin başkanlığında gerçekleştirdi.

 

Bursa Kent Konseyi, Ocak 2018 yürütme kurulu toplantısını Çınar Camlı Salon’da gerçekleştirdi. Yoğun gündemle toplanan ve Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Murat Başlar tarafından yapılan faaliyet sunumu ile devam eden toplantıda konuşan Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, 2017 yılında 2 binin üzerinde faaliyet gerçekleştirdiklerini, yoğun geçen bir yılı geride bıraktıklarını söyledi. Kent kültürü ve kentlilik bilincini Bursa’nın gündemine taşımak istediklerini ifade eden Çepni, “Yüzyıllarda beri acısıyla tatlısıyla aynı kaderi paylaşıyoruz. Balkanlardan Kafkaslara hepimiz bu coğrafyanın çocuklarıyız. Bu topraklarda köklü bir kardeşliğimiz var. Hepimiz farklı şehirlerde doğduk belki, sonra bu şehre geldik. Bu şehir kadim bir şehir. Bu şehir Osmanlı’yı kuran bir şehir. Kökü mazide dalları atide bir çınar gibi Bursa. Balkanlardan, Kafkaslara ve Ortadoğu’ya tüm gönül coğrafyamızın izi var Bursa’da. Geçmişin medeniyetlerin izlerini taşıyor Bursa. Bursalı olmak aslında tarihi bir kimliğe sahip olmak demektir” dedi.

 

“Bizler 3 Milyon Bursalıyız”

Bursa’nın kent kültürü ve kentlilik bilinci konusunda tüm Türkiye’ye örnek olacak nitelikte olduğunun altını çizen Çepni, “Bursa’da 81 vilayetten insan bulunmakta. Bizlerde Karadeniz çocuğuyuz. Ama bir Bursalılık kimliği çok farklı bir kimlik. Dolayısıyla bu şehirde bu kadar geniş coğrafyadan insan yaşıyorsa bu şehrin ayrı bir özelliğinden dolayı. Ayrıca 150’yi aşkın ülkeden çeşitli nedenlerle Bursa’da yaşayan başka ülke vatandaşları var. En son Ortadoğu’da yaşanan gelişmelerden dolayı zorunlu göç etmek durumda kalan birçok Suriyeliye kucak açan şehir Bursa. Yakın tarihimizde Balkanlarda ve Kafkasya bölgesinde sıkıntı yaşayan soydaşlarımızda gene Bursa’ya geldi. Bu şehre karşı hepimizin minnet duygusu var. Bu şehre şükran duygumuz var. Bursa için ne yapsak azdır aslında. Hepimizin doyduğu ve çocuklarını büyüttüğü şehir Bursa. Ayrıca Türkiye ekonomisine en önemli katkıyı sağlayan şehirlerden biri Bursa. Birlik, beraberliğin ve huzurun şehri burası. Bizler Bursa’da yaşayanların çoğunluğun bu görüşte olduğunu biliyoruz. Bizler 3 milyon Bursalıyız” şeklinde konuştu.

 

Bursa Kent Konseyi Yürütme Kurulu Toplantısı’nda ‘Kent Kültürü ve Kentlilik Bilinci’ konulu Bursa Konuşuyor toplantısı yapılmasına oybirliği ile karar verildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ