YENİŞEHİR’DE HUZUR OPERASYONU

YENİŞEHİR’DE HUZUR OPERASYONU
  • 31.12.2017

Bursa Emniyet Müdürlüğü ile Yenişehir Emniyet Müdürlüğü’nün ortak çalışmasıyla Yenişehir’de huzur operasyonu düzenlendi. Önceki akşam saat 21.00’da toplam 300 polisle başlayan operasyonun bazı uygulama noktalarını Bursa Emniyet Müdürü Osman Ak da denetledi.

Kurtuluş Mahallesi’ndeki bir kahveye giden Emniyet Müdürü Ak, burada vatandaşlarla sohbet edip çay içti. Huzur operasyonu gerçekleştirdiklerini anlatan Ak, “Vatandaşlarımız rahat ve huzurlu bir şekilde dinlensin, tatillerini yapsınlar diye önlemler alıyoruz. Huzur ve güven ortamını sizlerin desteğiyle sağlıyoruz. Önemli destekler alıyoruz sizlerden. İhbar hatlarımıza yoğun bilgiler geliyor. Bizler de sizlere layık bir şekilde huzur ve güveni sağlamaya çalışacağız” dedi.

Bir vatandaşın telefon dolandırıcılarından şikâyet etmesi üzerine Ak, şunları kaydetti: “Onları dinlemeyeceksiniz, kanmayacaksınız. Sürekli ikazlarımız oluyor bu konuda, her telefonda, ‘Ben polisim, savcıyım, hâkimim’ diyene kanmayın. Hiçbir polis, hiçbir yargı mensubu, ne kimlik belgelerinizi telefonda ister, ne banka hesaplarınızı telefonda ister, ne para bilgilerinizi telefonda ister. En ufak bir kuşkunuzda 155’ten bize bilgi verin, biz onların tepesine tepesine bineriz. Hiçbir devlet görevlisi, ‘Gel de şu parayı şu banka hesabına yatır’ demez. Hiçbir zaman telefonda senin kimlik bilgilerini sormaz. Maalesef emeklilerimiz, ev hanımlarımız bütün birikimlerini bu dolandırıcılara kaptırıyor. Hem uyanık geçiniyor, hem tezgâha geliyorsunuz. Bu tür mikroplar olacak. Biz temizleyeceğiz, öbür taraftan çıkacak.”

Olağanüstü hal ile ilgili fikrinin sorulması üzerine Ak şunları söyledi: “Olağanüstü hal vatandaşımıza yok, normal vatandaşımıza yok. Kime var? Teröriste var. Kime var FETÖ’cüye var. Bu kadar.”

Emniyet Müdürü Ak, kahve çıkışı Kurtuluş mahallesi sakinleriyle fotoğraf çektirdi.

Emniyet Müdürü Ak’ın denetimlerine Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik de eşlik etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ