YENİŞEHİR’DE ŞİİR DİNLETİSİ / ŞİİRLERİN DİLİNDEN GÖNÜLLERE

YENİŞEHİR’DE ŞİİR DİNLETİSİ / ŞİİRLERİN DİLİNDEN GÖNÜLLERE
  • 14.12.2017

Yenişehir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Şiirlerin Dilinden Gönüllere” adlı şiir dinletisi ilgi gördü. Yenişehir Belediyesi Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kültür Merkezi’ndeki etkinlikte, Yenişehir’de görevli 11 öğretmen toplam 12 şiir okudu.

Etkinlikte konuşan Kaymakam Suat Seyitoğlu, etkinliğe destek veren öğretmenlere teşekkür etti. Seyitoğlu, “Bu toplumun, bu milletin gerçek fedaileri öğretmenlerdir. Öğretmen vatan, millet, bayrak sevgisini öz değerlerimizi aşılamalıdır. Öğretmenlere tekrar teşekkür ediyorum. Şiiri, bizi biz olarak ve çok yalın olarak anlatan özgün sözler olarak nitelendiriyorum. Bir şeyin en güzel ve veciz bir şekilde anlatıldığı söz dizimi olarak karşımıza çıkan şiirler aynı zamanda duygularımızın ifadesidir. Şiirlerde aynı zamanda kahramanlık destanlarımız ve milletimizin tüm değerleri özgün bir şekilde anlatılmaktadır. Yazmak farklı, okumak ise farklıdır şiiri.”

Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz da, etkinliği bir şiir şöleni olarak nitelendirerek, emeği geçenlere teşekkür etti. Ayaz etkinlikte Sakarya şiirini okudu.

Başarılı bir biçimde şiirlerini okuyan öğretmenler, konuklardan yoğun alkış aldılar.

Bu arada Kaymakam Seyitoğlu’nun kendisinin kaleme aldığı “Amasya Oldum” adlı şiirini ise İlhan Oğuz Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Osman Öner seslendirdi.

Etkinliğin sunumunu ise Yenişehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Gülfidan Azaklı ve Balıbey Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Üzeyir Koca üstlendi. (www.yenisehirmemleket.com)

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ