ORGAN BAĞIŞINDA GÖREV ALAN BAŞARILI ÖĞRENCİYE VEFA

ORGAN BAĞIŞINDA GÖREV ALAN BAŞARILI ÖĞRENCİYE VEFA
  • 17.10.2017

Geçen yıl yaptığı çeşitli kampanyalar sayesinde geçmiş yıllara göre en fazla sayıda organ bağışını alan Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, ikna yeteneği ile en fazla katkıda bulunan ve geçtiğimiz aylarda dağ tırmanışında hayatını kaybeden AKUT Topluluğu’ndan Eren Gürbüz adına AKUT Topluluğu üyelerine teşekkür plaketini verdi.

Hastane Başhekimi Doç. Dr. Yakup Canıtez, Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Şaduman Balaban Adım, Organ Nakil Koordinatörü Sahriye Keskin, AKUT Topluluk Başkanı Yasemin Azgın, AKUT Topluluğu üyeleri Yavuz Zengin, Kerim Necati Ünlü, Furkan Kademer, Uğur Arslan ve Mahsum Düşünüklü, Başhekimlikte toplanarak Eren Gürbüz’ün 5 yıldır organ bağışı konusunda yaptıklarını anlattı.

Başhekim Doç. Dr. Canıtez, Bursa bölgesinde organ bağışı konusunda başarılı olmalarında AKUT topluluğu öğrencilerinin çabalarının önemli katkısı olduğunu belirterek, “Gülümseyen yüzü ve ikna yeteneği ile Eren Gürbüz, birçok organın çürüyüp gitmesi yerine ihtiyacı olanlara hayat verilmesine vesile olmuştur. Onun gibi birçok insanımız sayesinde Bursa bölgesi Türkiye’de en fazla bağış alan bölge oldu. Onu genç yaşında kaybettik ama yaptığı iyilikler asla unutulmayacak” dedi.

Başhekim Doç. Dr. Canıtez daha sonra, AKUT Topluluğu üyelerine teşekkür plaketi verdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ