YENİŞEHİR’E YAKIN ÇEVRE YOLU

YENİŞEHİR’E YAKIN ÇEVRE YOLU
  • 14.10.2017

Yenişehir ilçe merkezindeki trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla ilçenin kuzeyinde yakın çevre yolu oluşturmak için çalışmalara başlandı.

Güzergâhın altyapısını hazırladıklarını belirten Belediye Başkanı Süleyman Çelik, çevre yolunun yapım çalışmalarının Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirileceğini söyledi. Büyükşehir Belediyesi tarafından yol yapım ihalesinin gerçekleştirildiğini ifade eden Çelik, güzergâh boyunca 2 tane de köprünün inşa edileceğini kaydetti.

Yenişehir’in batısındaki Bursa yolu üzerindeki Küçük Sanayi Sitesi’nden başlayacak olan çevre yolunun ilçenin kuzeyini kat ederek doğu yönündeki Bilecik yoluna bağlanacağını anlatan Çelik, “Çevre yolu 100. Yıl, Yenigün ve Kurtuluş mahallelerinden geçecek. İlçenin kuzeyindeki bu 3 mahalleyi kat edecek olan çevre yolu Bilecik yoluyla birleşecek” diye konuştu.

Belediye olarak güzergâh üzerindeki tarlalara arsa vasfı kazandırdıklarını ve bu arsalardan yola terklerin sağlandığını ifade eden Çelik, “Bu imar uygulamasıyla 20 metre genişliğinde ve 3 bin 800 kilometre uzunluğunda bir güzergâh belirledik. Güzergâh üzerindeki tarlalara arsa vasfı kazandırarak yola terkleri sağladık. Toplam 190 parselde yapılaşmanın önü açıldı. Bu yapılaşmanın etkisiyle yeni cazibe bölgeleri de oluşacak” dedi.

İlçe merkezinde ve ilçenin kuzey bölgelerindeki trafik yoğunluğunun yakın çevre yolunun yapımının tamamlanmasıyla önemli ölçüde azalacağını ifade eden Çelik, sözlerini şöyle tamamladı: “Yenişehir’in kuzeyinde yeni yapılaşmalarla yoğunluk giderek artıyor. Konut sayısındaki artışın beraberinde yeni inşa edilen okullarla bu bölgedeki hareketlilik artıyor. Diğer bölgelerde de benzer yoğunluklar yaşanıyor. Örneğin batı yönündeki Bursa yolu üzerine yeni hastane binası inşa ediliyor. Vatandaşlarımız, bu hastaneye ilçe merkezine girmeden doğrudan bu çevre yolunu kullanarak ulaşabilecekler.” (www.yenisehirmemleket.com)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ