Eğitimde mekân kalitesi artıyor

Eğitimde mekân kalitesi artıyor
  • 04.09.2017

EĞİTİM MEKANLARI (4)Kent merkezindeki eski okulları yıkıp, yerine modern eğitim binaları kazandıran Büyükşehir Belediyesi, derslik eksiği bulunan okullara da ek derslikler kazandırıyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi hayırsever işadamı Hilmi Şensoy’un da desteğiyle Görükle Öğretmen Hasan Güney Ortaokulu’na da 10 derslikli modern bir ek bina kazandırıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa genelinde yaşanan kentsel dönüşümün eğitim kurumlarında da hızla devam ettiğini belirterek, tem amaçlarının yeni nesli geleceğe en iyi şekilde hazırlamak olduğunu söyledi.

 

Eğitim kurumlarına spor salonları kazandırılması, okulların fiziki eksikliklerinin giderilmesi, ortak sınavlara sponsorluk, okullara spor malzemesi desteği başta olmak üzere eğitim yatırımlarını hep ön planda tutan Büyükşehir Belediyesi, eğitimde çıtayı iyice yükseltti. Bir taraftan kent merkezindeki eski okulların yenilenmesine yönelik yoğun mesai harcayan Büyükşehir Belediyesi, diğer taraftan derslik eksiği bulunan okullara da ek eğitim binaları kazandırıyor. Bu doğrultuda kapasite olarak talebi karşılayamayan Görükle Öğretmen Hasan Güney Ortaokulu’na 10 derslikli ek bina yapılıyor. Hayırsever işadamı Osmangazi eski Belediye Başkanlarından Hilmi Şensoy’un da katkılarıyla 1300 metrekare alana yapılan 3 katlı ek binada 2 adet ana sınıfı, 8 derslik, çok amaçlı salon ve kütüphane gibi birimler de yer alıyor.

 

Okullarda dönüşüm

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, beraberindeki Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın ile birlikte Görükle Öğretmen Hasan Güney Ortaokulu’na kazandırılan ek bina inşaatını inceledi. Bursa’nın daha yaşanabilir, kaliteli bir kent olması adına tüm kurumlara destek verdiklerini dile getiren Başkan Altepe, en öncelikli konularından birinin de eğitim olduğunu hatırlattı. Kent merkezindeki okulların yıkılıp, yerine modern binalar yapılmasının yanında derslik ihtiyacı olan okullara da ek binalar yaptırdıklarını ifade eden Başkan Altepe, “Görükle bölgesinde de her gün artan nüfus nedeniyle okullar ihtiyacı karşılamakta zorlanıyor. Gençlerimizin en iyi şekilde geleceğe hazırlanması için okullarımızdaki dönüşümünü de hız kesmeden sürdürüyoruz. Görükle’deki Öğretmen Hasan Güney Ortaokulu da artan nüfus nedeniyle ihtiyacı karşılayamıyordu. Başlattığımız ek bina çalışması hızla sürüyor. Hedefimiz binayı yılsonuna doğru tamamlamak ve ikinci yarıyıla yetiştirmek. Burada da imalatı hayırsever işadamımız eski Osmangazi Belediye Başkanımız Hilmi Şensoy’un firması üstlendi. Eğitim hizmetinin en güzel şekilde verileceği, kaliteli, modern bir bina olacak” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ