Yenişehir’e 200 milyonluk yatırım

Yenişehir’e 200 milyonluk yatırım
  • 10.01.2017

Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, Bursa’da faaliyet gösteren Yenişehirli işadamlarıyla toplantıda bir araya geldi. Çelik, Dobruca Tesisleri’ndeki toplantıda işadamlarına ilçede gerçekleştirilen çalışmalarla yapılması tasarlanan projeler konusunda ayrıntılı bilgiler verdi.

Toplantıya katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bütünşehir Yasası’nın uygulanmaya başlamasıyla ilçelere hizmet akışından artış olduğunu anlattı. Kalkınmanın yerelde başladığını ifade eden Altepe, “Büyükşehir Belediyesi olarak ilgilenmediğimiz konu yok. Her konuda çalışıyoruz. Tüm alanlarda çalışıyoruz. Biberi, şeftaliyi, siyahinciri nasıl pazarlarız, ona çalışıyoruz. Amacımız üreticinin yüzünü güldürmek. Yenişehir her alanda gelişip kalkınmalı, üretimini artırmalı” dedi.

Belediye Başkanı Süleyman Çelik’le çocukluk arkadaşı olduklarını söyleyen Altepe, “Süleşman Başkan’a, ‘Aday ol, yanında biz varız’ dedik. O da aday oldu ve seçimi kazandı. Seçimden bu yana Büyükşehir olarak yaptığımız ve başladığımız hizmetlerin yaklaşık tutarı 200 milyon TL’ye yakın. İlçe belediyelerinin yapamadığı işler bunlar. Bizim yapacağımız Kapalı Otopark ve Kapalı Pazaryeri Projesi, i Şubat’ta ihale ediliyor. Yenişehir’in çehresi değişiyor. Altyapı çalışmaları bitiyor. Sırada üstyapı çalışmaları var” diye konuştu.

Yenişehir’de, ilçe belediyesiyle birlikte çok daha güzel eserler yapacaklarının altını çizen Altepe, sözlerini şöyle sürdürdü: “Nerede bir talep varsa alıp uygulamaya koyuyoruz. Yeter ki işe yarayacağını bilelim, yeter ki yapılan harcama yerine gitsin. Yenişehir Uluslararası Havalimanı’na 14 ay boyunca Bursa’dan yolcuları otobüslerimizle bedava taşıdık. Şimdi havalimanı yolcularını şehiriçi yolcu bedeliyle havalimanına kadar otobüslerle taşıyoruz. Yenişehir’de çok güzel eserler olacak. Daha yapacak çok işimiz var.”

Yenişehir Belediye Başkanı Çelik ise ilçedeki projelere verdiği destekten ötürü Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Çelik ardından, ilçede gerçekleştirilen ve yapımı süren hizmetlerle ilgili konuk işadamlarına sunum yaptı.

Toplantıya Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Adnan Kamıl, MHP İlçe Başkanı Celal Çekil ve işadamları katıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ