Başkan Çelik: 2017 atılım yılı olacak

Başkan Çelik: 2017 atılım yılı olacak
  • 07.01.2017

Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, göreve geldiğinden bu yana ilçede gerçekleştirilen çalışmaları anlattı. 3 yıla yakın zamandır bazı projeleri gerçekleştirdiklerini, bazılarının ise hazırlık ve ihale aşamalarının beklendiğini söyleyen Çelik, “2017 yılı, yaptığımız hazırlıkların somutlaşacağı yıl olacak. Bu yıl, projelerimiz şekillenip fiziki görünüm almaya başlayacak” dedi.

Belediye Meclis Salonu’nda basın mensuplarıyla bir araya gelen Çelik, devlet yatırımlarını açıkladı. Dünyada 7 tane olan Otomotiv Test Merkezlerinin 8’incisinin ülkemizde, Yenişehir’de yapılacak olmasından heyecan duyduklarını söyleyen Çelik, yeni hastane binasının ihalesinin tamamlandığını kaydetti. İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün yeni binasının ihale aşamasına geldiğini vurgulayan Çelik, Adliye Binası’nı Barcın yakınlarındaki 44 dönümlük araziye kurulacak yeni binaya taşımayı hedeflediklerini belirtti. Derviş Eroğlu Bulvarı’Ndaki elektrik iletim hatlarını taşıyan direklerin yerine daha yüksek direklerin montajının sürdüğünü dile getiren Çelik, Çarşı Merkezi’ne ise 1000 KVA’lık trafo konulacağını, bunun için yeraltı çalışmaları yapıldığını vurguladı.

BUSKİ tarafından 35 mahallede içme suyu deposu, isale hattı, yağmursuyu şebeke çalışmaları yapıldığını söyleyen Çelik, Hüma Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yapımının tamamlandığını Huzur Evi’nin hizmete girdiğini, Belediye Ekmek Fabrikası’nın düzenlendiğini ve 3 yıl Altın Biber Festivalleri’nin gerçekleştirildiğini ifade etti.

İlçe merkezi ve köylerdeki asfaltlama ve meydan düzenlemelerine örnekler veren Çelik, süren çalışmaları şöyle anlattı: “Ulucami Mahallesi’ne yeni kütüphane binası, Yenimahalle’de kültür evi ve düğün salonu, 7 adet park, Mobese altyapısı, Kent Meydanı ve Belediye Hizmet Binası, kapalı pazar yeri, düğün salonu ve otopark ve Organize Sanayi Bölgesi’nde özel sektörün yatırımlarına hazır hale getirilmesi çalışmalarımız sürüyor.”

Büyükşehir Belediyesi’nin taksi durakları, köprü, cephe sağlıklaştırma ve kapalı çarşı projesi, mahalle konağı, sulama barajı, spor tesisleri çalışmalarının sürdüğünü belirten Çelik, BESAŞ tarafından süt üretimi yapacak bir tesisin yapım çalışmalarının son aşamaya geldiğini vurguladı.

Çelik sözlerini şöyle tamamladı: “Yılmaz Mahallesi’ne bir Kültür Evi, Subaşı ve Akçeşme mahallelerindeki okullara kantinler, Çamönü ve Papatya mahallelerine düğün salonları, Toprakdere Mahallesi’ne imam evi, Terziler, Mahmudiye ve Çelebi mahallelerine kantar, Çelebi Mahallesi’ne köy konağı ve çok amaçlı hizmet merkezi kazandırdık. Arıtma tesisi tamamlanırken, Büyükşehir Belediye ile sürdürülen çalışmalar sonucunda Aydoğdubey ve Piri Abdal Türbeleri restore edildi.Spor Kompleksi tribünleriyle yenilenirken, Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kültür Sitesi’nin yapımı tamamlandı” dedi.

Başkan Çelik’in çalışmaları anlattığı toplantıya AK Parti İlçe Başkanı Adnan Kamıl, Belediye Başkan Yardımcısı Zekai Dündar da katıldı. (www.yenisehirmemleket.com)site-1

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ