ADD’den coşkulu Cumhuriyet Yemeği

ADD’den coşkulu Cumhuriyet Yemeği
  • 31.10.2016

     Atatürkçü Düşüce Derneği (ADD) Yenişehir Şubesi’nin geleneksel olarak düzenlediği 29 Ekim Cumhuriyet Yemeği coşkuyla gerçekleşti.

Umut Sitesi’nde gerçekleşen Cumhuriyet Yemeği’ne,  ADD Genel Merkez Yöneticileri, çevre ilçelerin şube başkanları, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle vatandaşlar katıldı.

Program, Yenişehir ADD Başkanı Tayfun Sırman’ın konuşmasıyla başladı. “Atatürk’ten sonra bir kurtarıcı beklemek de hayalcilik olur, yersiz olur,” diyen Sırman, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Cumhuriyeti yaşatmakla yükümlü olanlar işte burada. Hangi siyasi görüşte olursa olsun, ortak noktası Atatürk olan, Cumhuriyet olan insanlar koruyacak Cumhuriyet devrimini. Bu nedenle,  milli mücadele ile kazandığımız bağımsızlığımızı Cumhuriyet’le nasıl taçlandırdığımızı çok iyi bilelim ve çok iyi anlatalım. Şehitlerimizin kanıyla, milletimizin, karda kışta, çamurda yokluk içinde verdiği mücadeleyi  iyi anlayalım. Dünyanın en güçlü, en zengin, en müreffeh ülkelerine karşı kazanıldığını anlatalım.”

add-yemek-5 add-yemek-6Gece, sanatçı Tuğrul Uzun’un söylediği ve bağlamasıyla eşlik ettiği birbirinden güzel şarkı ve türkülerle devam etti. add-yemek add-yemek-15

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ