Kadın çiftçiler unutulmadı

Kadın çiftçiler unutulmadı
  • 14.10.2016

14 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü, Yenişehir’de AK Parti Kadın Kolları’nın düzenlediği etkinlikle kutlandı. Yenişehirli çiftçi kadınların davetli olduğu etkinlikte konuşan Belediye Başkanı Süleyman Çelik, çiftçiliğin kutsal bir meslek olduğunu anlattı. Çelik, “Alın teri dökerek ekmeğinizi kazanıyorsunuz. Bunun huzuru içindesiniz. Bu huzurunuz, yaptığınız işin kutsallığından kaynaklanıyor. Tarımdaki sorunları çözmek için çeşitli projeler hayata geçiriyoruz. Yenişehir biberinin yurtdışındaki ülkelere ihracatı için Büyükşehir Belediyemiz ile başlattığımız girişimi buna örnek verebiliriz” dedi.

AK Parti İlçe Başkanı Adnan Kamıl da, çiftçilerin sorunlarını bildiklerini belirterek, “Bu sorunların çözümü için çalışıyoruz. Sulanabilir alanları genişleyen ilçemizde, tarımsal faaliyetler daha modern koşullarda yapılıyor. İlerleyen dönemlerde sorunlarımızın en aza indiğini göreceğiz” diye konuştu.

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Şahin de, kadınların hayatın her alanında yer aldığını vurguladı. Şahin şunları kaydetti: “Tarım sektöründe kadının yeri yadsınamaz. Tarla süren, çapa yapan, hasat eden ve her türlü tarım makinesini kullanabilen kadın çiftçilerimiz bu alanda büyük emek harcıyor. Kadınlar, hayatın her alanında üzerine düşen görevleri fazlasıyla yerine getiriyor.”

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ